Buraki

Sałatka szefa

SAŁATKA SZEFA WIÓREK 480g, to sałatka warzywna o bardzo wyrazistym smaku buraków, jabłek, cebuli z dodatkiem octu. Starannie dobrana kompozycja jest idealnym dodatkiem do codziennych obiadów.

Zakwas z buraków

ZAKWAS Z BURAKÓW WIÓREK 750 ml, to produkt składający się z 100% soku tłoczonego z kiszonych buraków, soli i przypraw (czosnek, liść laurowy, pieprz, ziele angielskie). Zakwas z buraków idealnie nadaje się na wigilijny barszcz. Ewentualny osad na dnie opakowania stanowi naturalną tkankę roślinną. Przed otwarciem wstrząsnąć.

UWAGA: W butelce znajdują się kawałki przypraw.

Zakwas_z_buraka

Buraki kiszone krojone w soku

BURAKI KISZONE KROJONE W SOKU 720 ml, to produkt otrzymany w wyniku naturalnego procesu kiszenia buraków czerwonych według tradycyjnej receptury, pokrojony i zalany kiszonym sokiem z buraka z dodatkiem przypraw. Produkt posiada charakterystyczny osad. Polecamy do bezpośredniego spożycia, może też być stosowany jako dodatek do sałatek i zup np. barszczu, chłodnika.

Barszcz

BARSZCZ WIÓREK 200 ml, to skoncentrowany sok z buraków ćwikłowych, polecany jako dodatek do zup buraczanych, chłodników itp. W połączeniu z rosołem i z dodatkiem własnej kompozycji przypraw aromatyczno-smakowych można przygotować pyszny barszcz. Na świąteczny, wigilijny stół polecamy go dodać do wywaru warzywnego i podawać według własnych upodobań z uszkami, krokietami czy pasztecikami.
Wiórek_Barszcz_czerwony

Buraki nadwarciańskie

BURAKI NADWARCIAŃSKIE WIÓREK 540 ml, to surówka z buraczków, w której do zalewy zamiast octu użyliśmy kwasu mlekowego; jest on całkowicie przyswajalny przez organizm. Chcąc zachwycić smakiem buraków, stworzyliśmy surówkę, która oprócz walorów smakowych stanowi cenne źródło witamin i minerałów. Buraki nadwarciańskie Wiórek dostępne w dwojakiej postaci: tartej( miazga) i grubo tartej (wiórki). Właśnie za ten produkt w 2007 roku nasz Zakład otrzymał tytuł „Polski Producent Żywności 2007”

Buraki grubo tarte

BURAKI GRUBOTARTE WIÓREK to soczyste , starte na wiórki warzywa w zalewie octowej. Nasze buraczki są aromatyczne i bardzo wykwintne w smaku, nadają się jako dodatek do mięsa, ale także do sporządzania pysznych chłodników letnią porą. Buraki grubo tarte można podawać również na ciepło we własnej kompozycji smakowej. To bogactwo witamin, które powinno znaleźć się w codziennej diecie. Oferujemy w opakowaniach o pojemności 315 ml i 900 ml.

Buraki tarte

BURAKI TARTE WIÓREK 315 ml, to starte na miazgę buraki ćwikłowe w połączeniu z cukrem, solą i octem wyprodukowane według starej rodzinnej receptury. Nasz produkt jest delikatny w smaku, polecamy go także dla dzieci. To codzienny dodatek do wielu dań obiadowych zwłaszcza pyz z sosem oraz tradycyjnego kotleta schabowego i mielonego. Buraki są cennym źródłem witamin i minerałów dlatego nie powinno ich zabraknąć w naszej diecie.