Przeciery

Pasta kozacka

PASTA KOZACTA 200g WIÓREK to ostra pasta z papryki chilli powszechna w kuchni arabskiej głównie w Tunezji i Libii, gdzie nazywana jest Harrisą. Pasta stosowana jest przede wszystkim jako do datek do kuskus, makaronów, zup a nawet kanapek. Harrisa doskonale nadaje się również do nacierania mięs, podkreślenia smaku ryb. Harrisę często łączy się z czosnkiem, kolendrą, kminkiem i oliwą. Ciekawostką jest fakt, że ostrość harissy maleje wraz z ilością oliwy, którą się do niej dodaje. Produkt bezpośrednio gotowy do użycia.
Zastosowanie w kuchni:

  • idealna przyprawa do każdego rodzaju mięsa grillowanego, smażonego lub pieczonego
  • „ognisty” dodatek do jajek na twardo bądź jajecznicy
  • niezastąpiony składnik sosu pomidorowego, sosu do kuskusa oraz zup
  • w połączeniu z jogurtem naturalnym stanowi doskonałą marynatę do wieprzowiny i drobiu

Szarlotka 900ml

SZARLOTKA WIÓREK 900ml wyprodukowana na bazie dojrzałych, jędrnych i soczystych polskich jabłek, pokrojonych w bardzo widoczną kostkę, tworzącą jednolitą, owocową masę o wyśmienitym smaku. Nasz produkt doskonale nadaje się do domowej szarlotki oraz innych ciast , deserów i naleśników.

Szczaw konserwowy

SZCZAW KONSERWOWY WIÓREK 300 ml, to zmielone na przecier liście szczawiu z dodatkiem soli o kwaskowatym smaku. W 100 % naturalne, cenne źródło witamin i minerałów. Świetnie nadaje się do przyrządzenia tradycyjnej zupy szczawiowej.

Przecier ogórkowy grubo tarty

PRZECIER OGÓRKOWY WIÓREK 370 ml (grubo tarty) to tradycyjny smak domowych kiszonych ogórków, przetarte na tarce o grubych oczkach, polecamy do przyrządzenia zarówno zupy ogórkowej, jak i sałatek warzywnych.

Koncentrat pomidorowy

KONCENTRAT POMIDOROWY WIÓREK wyprodukowany wyłącznie ze świeżych, dojrzałych pomidorów. Przygotowany wg specjalnej receptury posiada gęstą konsystencję, zachowując przy tym bardzo pomidorowy i aromatyczny smak. Koncentrat to doskonały dodatek w kuchni polskiej zwłaszcza do sosów, zup i bigosu. Może także zastąpić ketchup na kanapkach. Oferujemy w opakowaniach o pojemności 200 ml i 900 ml.

Przecier pomidorowy

PRZECIER POMIDOROWY WIÓREK 900 ml wyprodukowany został na bazie soczystych i dojrzałych gruntowych pomidorów. Polecamy do przygotowania pysznej, tradycyjnej zupy pomidorowej, a także jako baza do sosów. Nasz przecier doskonale zastąpi świeże pomidory szczególnie jesienno- zimową porą.